باقلوا سعدبیات پسته

باقلوا پسته ای جزو شیرینی های مقوی است که طعم و عطر بهشتی آن باعث شده مورد پسند اکثر افراد باشد. مواد اولیه ای که در تهیه شیرینی باقلوا به کار می روند ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و مخلوط آن ها با هم طعمی خوشمزه و لذیذ را به آن می بخشد

 

توضیحات محصول

مواد اولیه ای که در تهیه شیرینی باقلوا به کار می روند ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و مخلوط آن ها با هم طعمی خوشمزه و لذیذ را به آن می بخشد. برای مثال پسته و شیر عسلی که پایه اصلی در تهیه این شیرینی است یک منبع غنی از انرژی، ویتامین ها و مقدار زیادی مواد معدنی است. سرو باقلوا پسته ای با شیر عسل به همراه یک دمنوش ارگانیک بسیار مناسب و خوشمزه است.

خیلی  خوش طعم

باقلوا از شیرینی های معروف عربی و ترکی است که بین مردم ایران محبوبیت زیادی دارد. یکی از گزینه های پذیرایی در اکثر مجالس از جمله تولد و دورهمی ها باقلوا انگشتی است که طعم بسیار خوشمزه و دل انگیزی دارد. کمتر کسی پیدا می شود که این شیرینی را دوست نداشته باشد.

تجربه ای جدید

غذا خوردن نباید فقط برای تغذیه باشد. خوردن همیشه باید یک تجربه باشد. و ما می خواهیم با طیف وسیعی از  بقلوا ها با طعم پسته خود چنین تجربه ای را به شما ارائه دهیم. ما هر روز هر کاری که از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا بهترین باقلوا را با مواد عالی ترکیب کنیم و سپس آنها را با دست در محل برشته کردنمان تصفیه کنیم.

طریق سفارش دهی

By ordering

سفارشات ایران

شما میتوانید محصولات را به صورت تلفنی سفارش دهید و با  شماره 02126158712 تماس گرفته تا اپراتور های  فروش راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

Iranian orders

You can order the products by phone and call 02126158712 so that the sales operators can provide you with the necessary instructions

سفارشات خارج از ایران 

شما اگر خارج از ایران هستید و یا میخواهید محصولات ما را در کشور خود به فروش برسانید میتوانید از طریق ایمیل 

( iranianpistachiodistributor@gmail.com  ) با اپراتور های  فروش خارجی ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

Orders outside Iran

If you are outside Iran or want to sell our products in your country, you can contact foreign sales operators via email (iranianpistachiodistributor@gmail.com) to be informed of the necessary instructions