پسته فندقی یک پسته محبوب در استان کرمان است که 55 تا 60 درصد باغ های پسته این استان را تشکیل می دهد. این پسته نسبت به سایر انواع پسته دارای اندازه کوچکتری می باشد چرا این پسته به پسته فندقی معروف است؟

ظاهر ریز و فندقی شکل این لقب را برای این پسته به وجود آورده است. پسته فندقی  بیشتر در استان کرمان و در شهرستان های سیرجان و رفسنجان تولید می شود اما در برخی از مناطق مختلف کشور نیز این نوع پسته یافت می شود. کیفیت این پسته در داخل  و خارج ایران بسیار معروف و محبوب می باشد. ویژگی بارز پسته کرمان بیشتر مربوط به  موقعیت جغرافیایی این استان و میزان فاصله و ارتفاع از سطح دریا است که موجب شده پسته کرمان دارای طعمی متفاوت از دیگر پسته ها و دارای شهرتی مثال زدنی باشد پسته فندقی نسبت به سایر پسته ها، ارزانترین نوع پسته می باشد. علت پایین بود قیمت آن نسبت به انواع دیگر، شکل ریز و حجم بالای تولید و صادرات آن است. به همین  دلیل این پسته بیشترین میزان صادرات پسته از ایران را تشکیل می دهد.  پوست فندقی به طور طبیعی به رنگ کرم روشن است.

طعم خوب و مقرون به صرفه بودن از دلایل محبوبیت در حوزه شیرینی پزی مغز بسیار خوشمزه، شکل دایره ای و گرد پسته فندقی آن را برای تزیین انواع شیرینی پسته ای  مناسب کرده است. همچنین به علت ارزان تر بودن نسبت به انواع پسته، برای استفاده در شیرینی هایی مانند مسقطی، گز و در صنعت بستنی سازی نیز از پسته فندقی استفاده  می شود. اقتصادی بودن پسته فندقی را می توان به ریز بودن دانه های آن نسبت داد. اندازه ریز فندقی باعث می شود در هر کیلوگرم 1000 تا 1100 عدد دانه پسته وجود  داشته باشد که آن را برای آجیل های خانگی و میهمانی هایتان مناسب می سازد.

درجه بندی انس پسته فندوقی در ایران

انس پسته بین 20 تا 22:درشت
انس پسته بین 22 تا 26:متوسط
انس پسته بین 26 تا 28:ریز

نکته : حتما زمان سفارش انس پسته ذکر شود

22
11

طریق سفارش دهی

By ordering

سفارشات ایران

شما میتوانید محصولات را به صورت تلفنی سفارش دهید و با  شماره 00000000 تماس گرفته تا اپراتور های  فروش راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

Iranian orders

You can order the products by phone and call 00000000 so that the sales operators can provide you with the necessary instructions

سفارشات خارج از ایران 

شما اگر خارج از ایران هستید و یا میخواهید محصولات ما را در کشور خود به فروش برسانید میتوانید از طریق ایمیل 

( iranianpistachiodistributor@gmail.com  ) با اپراتور های  فروش خارجی ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

Orders outside Iran

If you are outside Iran or want to sell our products in your country, you can contact foreign sales operators via email (iranianpistachiodistributor@gmail.com) to be informed of the necessary instructions