طرز تهیه بستنی پسته ای

بستنی ها را به عنوان بهترین دسرهای تابستانی با طعم های مختلف، می توانید در خانه تهیه کنید. تهیه بستنی در خانه، برخلاف ظاهر آن، بسیار آسان است و نیاز به صرف وقت زیاد و مواد گران قیمت و غیر قابل دسترسی ندارد. در ضمن می توانید بنا به سلیقه خودتان، طعم و ظاهر آن را هم انتخاب کنید. یکی از محبوب ترین بستنی ها، بستنی پسته ای است که طرفداران زیادی دارد. در این مقاله از مجله کوروش به طرز تهیه بستنی پسته ای به ۲ روش و فوت و فن های درست کردن آن در خانه می پردازیم. برای طعم بهتر بستنی پسته ای، بهتر است پودر پسته را با شیر و خامه ترکیب کنید و حرارت  دهید تا طعم همدیگر را بگیرند و یکدست شوند.

برای این که مایه بستنی پسته ای ساده قوام بیشتری پیدا کند، از کمی نشاسته ذرت هم  می توانید استفاده کنید. نشاسته را در زمانی که شیر در حال جوشیدن است، به آن اضافه کنید تا غلظت بیشتری پیدا کند.

بستنی پسته ای خانگی را به مدت۱ ماه می توانید در فریزر و ظرف در بسته نگهداری کنید.

نکاتی درباره پسته مورد استفاده در طرز تهیه بستنی پسته ای

سعی کنید پوسته روی مغزهای پسته را جدا کنید. پوسته پسته کمی طعم تلخ به بستنی خواهد داد. در ضمن هنگام خوردن زیر دندان حس می شود. اگر طعم پسته خام را دوست ندارید، برای خوشمزه تر شدن پسته ها، می توانید آن ها را کمی برشته کنید. البته نباید هنگام برشته کردن از موادی مثل نمک استفاده کنید.

 برشته کردن پسته ها

در این روش، پوست پسته ها را جدا کنید و با اسپری، کمی روغن روی آن ها بپاشید. فر را روی دمای ۲۰۰ درجه فارنهایت (۹۰ درجه سانتی گراد) گرم کنید. پسته ها را در سینی فر بریزید و تا وقتی که پسته ها خشک و برشته نشده اند، به قرار دادن در فر ادامه دهید. هر از گاهی به پسته ها سر بزنید و آن ها را هم بزنید تا وقتی که کاملا طلایی شوند. سپس آن ها را خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند. پسته های برشته شده را در میکسر خرد کنید.

می توانید رنگ پسته برشته شده را با رنگ مصنوعی تغییر دهید و به زرد و سبز و … درآورید. ولی مراقب باشید که رنگ اضافی باعث بد ترکیب شدن بستنی شما خواهد شد.